fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki: W piątek posiedzenie Sejmu, na którym Izba wybierze nowego marszałka

W piątek odbędzie się posiedzenie Sejmu, na którym Izba wybierze nowego marszałka – zapowiedział wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Obecny marszałek Sejmu Marek Kuchciński zapowiedział wcześniej w czwartek, że złoży rezygnację z tej funkcji. Decyzja ma związek z informacjami dotyczącymi lotów marszałka samolotami rządowymi.

„Marszałek Sejmu uznał, że w tej sytuacji, która ma miejsce i wobec pewnego zaniepokojenia, czy irytacji opinii publicznej, najlepszym rozwiązaniem będzie honorowe opuszczenie funkcji, którą pełnił. Zapowiedź tego faktu nastąpiła dziś, ale sam akt złożenia rezygnacji będzie miał miejsce jutro. Pewnie odbędzie się to podczas prezydium Sejmu” – mówił Ryszard Terlecki.

„Następnie odbędzie się posiedzenie Sejmu, na którym Izba wybierze nowego marszałka” – dodał wicemarszałek Sejmu.

Ryszard Terlecki pytany, czy będzie kandydatem na to stanowisko odparł, że informacja, kto będzie kandydatem PiS będzie znana w piątek.

„Musicie się państwo uzbroić w cierpliwość. Oczywiście klub PiS zgłosi swojego kandydata, również inne klubu będą mogły zgłosić kandydatów, to oczywiste – wynika z Regulaminu Sejmu” – powiedział Ryszard Terlecki.

PAP/RIRM

drukuj