fot. PAP

Klub Jarosława Gowina chce odwołania Wandy Nowickiej

Klub Parlamentarny Zjednoczona Prawica chce odwołania Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu. Politycy złożą wniosek w tej sprawie do marszałka Radosława Sikorskiego; rozpoczęły się negocjacje z innymi klubami ws. jego poparcia.  

Wanda Nowicka startowała z list Ruchu Palikota i zasiadła w Prezydium Sejmu. Potem Ruch Palikota wydalił Nowicką ze swoich szeregów, wtedy też przestała reprezentować partię. Taki stan rzeczy utrzymywał się do czasu, aż rozwiązano następcę Ruchu Palikota, czyli Klub Parlamentarny Twój Ruch.

Obecnie pełnienie przez Wandę Nowicką funkcji wicemarszałka jest łamaniem dobrych reguł parlamentaryzmu – mówi poseł Tadeusz Woźniak.

– Pani Wanda Nowicka, jako wicemarszałek Sejmu, przestała w tym Sejmie reprezentować kogokolwiek poza sobą samą. W związku z powyższym należy złożyć wniosek. Mamy nadzieję, że większość posłów będzie za odwołaniem pani Wandy Nowickiej. Będzie to już trzecie podejście. (…) Nie ma żadnego uzasadnienia, aby dalej trwała na tym stanowisku. Wierzymy, że dobry obyczaj weźmie górę nad wszelkiego rodzaju rozgrywkami politycznymi i że ten fakt będzie miał miejsce w najbliższym czasie – zaznacza poseł Tadeusz Woźniak.

Wicemarszałek Wanda Nowicka znana jest głownie z promowania postulatów feministek i środowisk skrajnie lewackich. Nowicka opowiada się za wprowadzeniem założeń konwencji „przemocowej” oraz popiera tzw. aborcję.

RIRM

drukuj