MKCK: pierwsza od roku pomoc medyczna dla Palestyńczyków

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) poinformował w czwartek o dostarczeniu pierwszej od roku pomocy medycznej dla palestyńskich uchodźców żyjących w obozie w stolicy Syrii. Potrzebujący otrzymali m.in. leki do walki z przewlekłymi chorobami. 

MKCK podał, że liczba dostarczonych medykamentów powinna wystarczyć do udzielenia pomocy około 5 tys. osób na okres trzech miesięcy. Czerwony Krzyż zapewnił m.in. leki do walki z takimi dolegliwościami jak cukrzyca, czy choroby serca. Dodatkowo dostarczono środki umożliwiające kobietom w ciąży bezpieczniejszy i bardziej higieniczny poród w warunkach obozowych.

„Po raz pierwszy od roku mogliśmy dostarczyć pomoc dla ludzi w tym obozie, liczymy jednak na więcej” – podkreśliła w oświadczeniu Daphnee Maret z MKCK.

ONZ szacuje, że w ogarniętej wojną Syrii przebywa obecnie około 540 tys. palestyńskich uchodźców. Większość z nich wymaga natychmiastowej pomocy

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl