fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Sąd Okręgowy w Gdańsku zasądził odszkodowanie jednemu z nabywcy obligacji GetBack

Sąd Okręgowy w Gdańsku zasądził jednemu z nabywcy obligacji GetBack odszkodowanie. O wyroku poinformowała dzisiejsza „Rzeczpospolita”. To jedno z pierwszych tego typu orzeczeń. Sąd uznał, że osoba, która kupiła obligację, została wprowadzona w błąd przez faktycznego sprzedawcę, jakim był Idea Bank. Instytucja nie poinformowała klientki m.in. o ryzyku inwestycyjnym.

Powódka domagała się w pozwie odkupienia obligacji przez bank w 100 proc. wartości nominalnej lub zapłaty odszkodowania. Klientka nabyła produkty bankowe na kwotę 190 tys. zł. Sąd przyznał jej odszkodowanie w wys. 135 tys. zł.

Sąd wskazał ponadto, że GetBack, na podstawie zawartego z wierzycielami układu, sam ma oddać 25 proc. środków.

Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.,  podkreślił, że osoby, które zainwestowały, walczą o 100 proc. utraconych pieniędzy.

– Dla powództw zgłoszonych w Warszawie żąda się 100 procent, dlatego że nie było nabycia obligacji przez klienta banku. Są dowody na to, że formularze nabycia obligacji były sfałszowane i podszyto się pod klienta banku, więc nie nabył on obligacji – powiedział Artiom Bujan.

Wyrok Sądu Okręgowego w Gdańsku nie jest prawomocny. Idea Bank nie skomentował sprawy, ale zapowiedział apelację od wyroku.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl