By MazowieckiPielgrzym - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37384064

Warszawa: Kolejny skandaliczny atak na Kościół; na murach sanktuarium wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej z tęczowymi aureolami

W nocy z poniedziałku na wtorek na murach sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie pojawiły się papierowe plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczowymi aureolami.

Jak powiedziała PAP rzecznik Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia s. Elżbieta Siepak w nocy z poniedziałku na wtorek ktoś rozkleił na murach sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia papierowe plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczowymi aureolami.

„Kiedy siostry zamykały furtę klasztorną o godz. 22.00 tych plakatów jeszcze nie było” – powiedziała s. Siepak.

Jest to już kolejna profanacyjna wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. W nocy z 26 na 27 kwietnia plakaty i nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy, pojawiły się wokół płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach.

W poniedziałek policja zatrzymała 51-letnią kobietę, której przedstawiono zarzut profanacji pod koniec kwietnia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku.

 

PAP/RIRM

drukuj