A. Zdanowska: Decyzja o przyznaniu wizy Ludmile Kozłowskiej wpisuje się w walkę z Warszawą

Nie milkną komentarze po udzieleniu wizy Ludmile Kozłowskiej, która wcześniej została objęta zakazem wjazdu do strefy Schengen. Prawnik Agnieszka Zdanowska podkreśla, że decyzja Polski została podważona na forum międzynarodowym. W jej ocenie wpisuje się to w narracje walki z Warszawą.

Prezes Fundacji Otwarty Dialog najpierw otrzymała wizę niemiecką, a następnie belgijską. To pozwoliło jej na przyjazd do Brukseli i krytykę polskiego rządu.

– Decyzja władz polskich zostaje podważona na forum międzynarodowym, czyli znowu odwrócenie rzeczywistości, znane z innych zachowań tego środowiska, więc również niezaskakujące, wpisujące się właśnie w tę narrację walki z Polską. Ta narracja pokazuje, jak mocno ta prawda się broni. Unia Europejska sama występuje przeciwko postanowieniom Schengen i normom demokratycznym w obronie demokracji – podkreśliła Agnieszka Zdanowska.

Ludmiła Kozłowska została deportowana z terytorium UE do Kijowa 14 sierpnia przez alert, jaki polskie władze zamieściły w Systemie Informacyjnym Schengen.

ABW przekazała w sierpniu, że ze względu na „poważne wątpliwości” co do finansowania kierowanej przez Kozłowską fundacji wydało negatywną opinię w jej sprawie, co skutkowało objęciem jej zakazem wjazdu do Polski i UE.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl