fot. twitter.com/ipngovpl

Prof. K. Szwagrzyk: Działania na terenie więzienia przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie będą przez IPN jeszcze kontynuowane

Szczątki dwóch mężczyzn znaleziono podczas poszukiwań na terenie byłego więzienia przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Właśnie zakończył się kolejny etap prac, jakie prowadzi Instytutu Pamięci Narodowej.

Odnalezione szczątki to najprawdopodobniej ofiary systemu komunistycznego. Jedna osoba została zabita strzałem w głowę, drugą skrępowano kolczastym drutem w okolicach bioder. Szczątki odnaleziono pod dawnymi spacerniakami. Ofiary były pogrzebane w płytkich jamach grobowych.

To nie koniec prac na Rakowieckiej. Prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN, poinformował, że do zbadania pozostały jeszcze dwa ważne obszary.

– Działania na terenie więzienia przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie będą przez Instytut Pamięci Narodowej jeszcze kontynuowane. Na tę chwilę nie powiem jeszcze, czy będzie to jesień tego roku, czy też wiosna roku następnego. Muszą być one kontynuowane, bowiem do przebadania pozostały jeszcze dwa ważne obszary. Dopiero wówczas będziemy mogli powiedzieć, że cały obszar więzienia przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie został przebadany – powiedział prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN.

IPN prowadzi też poszukiwania ofiar zbrodni systemu komunistycznego w innych miastach. Obecnie eksperci obecni są m.in. w Białymstoku.

Na początku września ruszy jeden z największych projektów zaplanowany na ten rok. Na jesieni IPN rozpocznie prace na terenie byłego więzienia karno-śledczego Toledo przy ul. Namysłowskiej na warszawskiej Pradze.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl