Mołdawia: Odbyło się 12. Światowe Spotkanie Rodzin

W stolicy Mołdawii – Kiszyniowie – odbyło się 12. Światowe Spotkanie Rodzin. W spotkaniu wzięli udział polscy obrońcy życia i rodziny.

Stolica Mołdawii po raz pierwszy gościła liderów ruchów prorodzinnych z całego świata.

– Zbierają się ludzie z całego świata, którzy chronią rodziny, chronią życia i pokazują, że to jest ważne, że ci, którzy to robią, to nie są jacyś odmieńcy, jacyś fanatycy, tylko że to są tacy sami ludzie jak na całym świecie, którym zależy na rodzinie – powiedziała Ewa Kowalewska z Human Life International Polska.

Tegoroczny Kongres był niezwykle ważny. Mołdawia to dzisiaj kraj, o który walczą ze sobą wpływy Wschodu i Zachodu.

– Powstają pewnego rodzaju paradoksy, bo Zachód kusi lepszymi warunkami życia, a przecież Mołdawia jest najbiedniejszym krajem w Europie w tej chwili, natomiast przychodzi też z tęczowymi flagami pomożemy wam, jeżeli przyjmiecie nasze warunki, jeżeli przyjmiecie tzw. równość płci itd. Natomiast Wschód, szczególnie Rosja, przychodzi z obroną życia, obroną życia i rodziny, chociaż tam też nie wszystko jest takie proste i oczywiste – podkreśliła Ewa Kowalewska.

W trakcie spotkania ofiarowano uczestnikom Światowego Kongresu Rodzin kilkaset modeli dziecka poczętego tzw. Małych Jasiów oraz kilka dużych zestawów modeli „Jak powstałem”.

– Większość osób tego nie znała, ale przyjmowała absolutnie bardzo chętnie, z wielkim zainteresowaniem. To nie były tylko osoby, które przyszły na Kongres. To byli taksówkarze, dziewczyna w recepcji, ktoś tam spotkany na ulicy, ale brali Małego Jasia z taką czułością – dodała.

Niedawno Human Life International Polska przyłączyła się do akcji przygotowania tornistrów dla kilkudziesięciu dzieci z mołdawskich wiosek.

– Wysłaliśmy pomoc dla kilkudziesięciu dzieci, żeby mogły iść do szkoły. Żeby miały długopis, zeszyt, tornister. Największy problem to buty, bo przecież w górach, a tam niejednokrotnie jest dość chłodno zimą, nie można chodzić bez butów. Te dzieci butów nie mają – zaznaczyła Ewa Kowalewska.

Zbiórka nadal trwa. Human Life International Polska prosi wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl