fot. Tomasz Strąg

Adam Kwiatkowski przebywa z wizytą w Mołdawii

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski przebywa z wizytą w Mołdawii. Podróż wpisuje się w akcję niesienia pomocy Polakom na Wschodzie. Inicjatywa odbywa się pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki.

Minister Adam Kwiatkowski spotyka się w Mołdawii z przedstawicielami Ambasady RP i tamtejszymi politykami. Dotychczas odbył też szereg rozmów z Polonią. Polityk, który w Kancelarii Prezydenta RP jest odpowiedzialny za relacje z Polakami za granicą, zaznaczył, że takie spotkania są okazją do wysłuchania patriotycznych świadectw.

– Muszę powiedzieć, że to takie chwile wzruszeń. Można dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych rzeczy, usłyszeć bardzo wiele świadectw wiary, patriotyzmu, bardzo wiele historii, które pozostaną na zawsze jako wspomnienie. Te historie opowiadane tutaj przez Polaków są prawdziwym świadectwem wiary i patriotyzmu. Wyjazdy na Wschód każdemu dostarczają bardzo wielu emocji – powiedział Adam Kwiatkowski.

Wizyta polskiej delegacji w Mołdawii rozpoczęła się w czwartek i potrwa do poniedziałku. Mołdawia to obecnie jedno z najbiedniejszych państw w Europie. Szacuje się, że mieszka tam około 10 tys. osób narodowości Polskiej.

 

RIRM

drukuj