J. Mosiński o „Konwoju Wstydu”: Obłuda, hipokryzja i prymitywizm polityczny

To obłuda, hipokryzja i prymitywizm polityczny – stwierdził poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński. Polityk odniósł się w ten sposób do akcji Platformy Obywatelskiej – „Konwój Wstydu”.

PO wykupiła ruchome bilbordy z wizerunkami samorządowców PiS oraz kwotami ich zarobków w państwowych spółkach.  Podobną akcję – poświęconą nagrodom przyznanym ministrom i wiceministrom – Platforma prowadziła w marcu, kwietniu i maju.

Poseł Jan Mosiński zauważa, że najłatwiej jest uderzyć w czułe punkty, a takimi są właśnie kwestie wynagrodzeń. Parlamentarzysta przypomina, że w 2012 roku media opublikowały listę wstydu PO.

Wówczas Platforma Obywatelska nie organizowała żadnych „Konwojów”, nie krytykowała tego, natomiast w przypadku Prawa i Sprawiedliwości  kilku prezesów spółek strategicznych, którzy akurat pełnili też funkcje radnych, bo byli wybrani w wyborach samorządowych, zarabiało tak, jak zarabiało – ale to nie my ustalamy wynagrodzenia dla nich. Dla szefów dużych firm, mówimy o panu radnym Skórze i innych, wynagrodzenia ustalał kontrakt menadżerski. To są duże pieniądze – fakt, ale, żeby z tego robić szum, to przepraszam bardzo. Platforma Obywatelska nie zna Kodeksu spółek handlowych? Nie wie, kto określa wynagrodzenie dla tego typu osób? – zwraca uwagę Poseł Jan Mosiński.

Wcześniej PO prezentowała na billboardach informacje o członkach rządu Beaty Szydło, którzy w 2017 r. otrzymali nagrody. Na jednym z wielkoformatowych billboardów pojawił się także wizerunek o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Według Platformy redemptorysta miał rzekomo otrzymać 94 miliony złotych dotacji. Politycy PO wielokrotnie atakowali Dyrektora Radia Maryja.

RIRM

drukuj