Ostatnie godziny kampanii wyborczej

Jarosław Kaczyński na koniec kampanii wyborczej odwiedził dziś Łódź. Prezes PiS-u podkreślił, że państwo powinno zajmować się rodziną, a dobra władza samorządowa to taka, która ma rodzinę w centrum swoich zainteresowań.

Prezes PiS mówił, że jest teraz „zły czas dla rodziny”. Polacy borykają się  z wysokim poziomem niepewności co do przyszłości, pracy czy  zakupu mieszkania.

Ponadto, Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę na podwyższenie wieku emerytalnego i elastyczny czas pracy, które rozbijają rodzinę.

Jednocześnie zapewnił, że PiS ma  od dawna gotowy pogram dla rodziny.

– Mamy program dla rodziny, taki który obejmuje m.in. zerowy VAT, jeśli chodzi o towary, które są potrzebne szczególnie dla dzieci. Obejmuje bezpłatne przedszkola, gabinety medyczne, a przede wszystkim stomatologiczne w szkołach. Mamy także wielki program prorodzinny: 500 zł na dziecko, począwszy od drugiego, a w biedniejszych rodzinach nawet od pierwszego dziecka. Będzie to naprawdę bardzo wielkie wsparcie. Częścią tego programu jest dążenie do wykorzystania środków europejskich – powiedział Jarosław Kaczyński.

Z kolei premier Ewa Kopacz wraz z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz przejechała II linią metra z Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Kopacz stwierdziła, że nie byłoby drugiej linii metra, gdyby nie dobry gospodarz miasta.

RIRM

drukuj