fot. Tomasz Strąg

J. Kaczyński: Celem polsko-izraelskiego dokumentu jest pokazanie, że doszliśmy do porozumienia

Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński „Gazecie Polskiej”, odnosząc się do podpisania przez Polskę i Izrael wspólnej deklaracji.

„Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia. Polska rozumie i zawsze rozumiała postawę państwa Izrael, ale, co ważne, także władze w Jerozolimie rozumieją, iż jesteśmy w sposób niebywale wprost krzywdzący stawiani w jednym szeregu z tymi, z którymi jako ogół społeczeństwa, jako państwo, prowadziliśmy walkę na śmierć i życie jako pierwsi i do końca wojny” – powiedział Jarosław Kaczyński.

„Czas przeciąć te wszystkie niekorzystne dla Polski, powtórzę raz jeszcze – wypływające z niezrozumienia naszych intencji, a niekiedy i z bardzo złej woli – dyskusje wokół ustawy o IPN. To właśnie zostało uczynione” – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS wyraził też opinię, że dzięki porozumieniu „uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN”.

„Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydyfamacyjnej” – ocenił.

PAP/RIRM

drukuj