fot. pixabay.com

Czas łamania sumień lekarzy

Ministerstwo Zdrowia wciela w życie ideologiczne rozwiązania. Lekarz, który odmówił zabicia dziecka poczętego nie będzie mógł zostać konsultantem krajowym. Rozpoczął się czas łamania sumień lekarzy – alarmują środowiska pro-life.

Ministerstwo Zdrowia na swoim profilu na platformie X opublikowało komunikat.

„Ministerstwo Zdrowia informuje, że lekarze, którzy narażali zdrowie i życie kobiet, odmawiając terminacji ciąży zgodnej z polskim prawem, nie zostaną powołani na konsultantów krajowych i wojewódzkich” – czytamy we wpisie MZ na platformie X.

W przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, że decyzja ta ma związek z zapowiedzią, że nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa na Dolnym Śląsku ma być prof. Mariusz Zimmer – lekarz, który nie zgodził się, by zamordować poczęte dziecko swojej pacjentki.

– Z medialnego przekazu dowiadujemy się, że pacjentka ta miała skierowanie od psychiatry. Ów lekarz twierdzi, że odmówił aborcji, ponieważ chciał skonsultować jej przypadek z innymi lekarzami i skierował ją właśnie do konsultanta wojewódzkiego – tłumaczyła Magdalena Guziak–Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.  

Prof. Mariusz Zimmer broni się, że popiera liberalizację przepisów aborcyjnych, a także jest w gronie krytyków orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Ordynatorzy trzech wrocławskich porodówek tych tłumaczeń nie przyjmują. Protestują, by stanowisko konsultanta objął lekarz, który odmawia wykonania tzw. aborcji.

– Czy tak to ma teraz wyglądać? Czy warunkiem awansu, dostania się na prestiżowe stanowisko, będzie teraz jakieś absurdalne aborcyjne credo – na żądanie kobiety odbiorę życie dziecku? Wszystko wskazuje na to, że właśnie tak widzi sprawę Ministerstwo Zdrowia – zaznaczyła Magdalena Guziak–Nowak.

Tymczasem lekarze, składając przysięgę Hipokratesa, zobowiązują się do tego, by chronić ludzkie zdrowie i życie, również to życie w tym jego najwcześniejszym etapie – przypomniał prawnik i działacz pro-life, Marcin Jakóbczyk.

– Mamy do czynienia z szantażem, z bezczelnym szantażem w stosunku do osób, które wykonują swój zawód zgodnie z prawem, zgodnie ze sztuką medyczną, zgodnie z tym, czego byli uczeni. Za to będą teraz sekowani i pozbawiani możliwości swojego rozwoju pod kątem także zawodowym – podkreślił Marcin Jakóbczyk.  

Sejmowa większość, która po ostatnich wyborach przejęła władzę w Polsce, robi wszystko, by w życie weszły przepisy, które wprost uderzają w ludzką godność. Postulują o nie środowiska liberalno-lewicowe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl