fot. pixabay.com

Belgia: policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o przygotowywanie ataku terrorystycznego

Policja w Belgii zatrzymała w niedzielę cztery osoby, które miały planować przeprowadzenie ataku terrorystycznego – podały belgijskie media. Zatrzymani to troje nieletnich z – odpowiednio – Ninove, Brukseli i Charleroi oraz jedna osoba dorosła z Liege.

Zatrzymania – twierdzi portal Brussel Times – zostały dokonane w ramach federalnego śledztwa, skierowanego przeciwko osobom podejrzanym o powiązania z islamskim ekstremizmem. Nie podano żadnych szczegółów odnoszących się do celu ewentualnego ataku.

Belgijska instytucja koordynująca analizę zagrożeń (Organe de Coordination et d’Analyse de la Menace – OCAM) w podsumowaniu ubiegłego roku odnotowała wzrost zagrożeń, stwierdzając, że liczba zgłoszeń wzrosła w stosunku do poprzedniego roku o 41 proc., przy czym wzrost był najbardziej dynamiczny w listopadzie i grudniu.

Zdaniem OAC wzrost ten można częściowo przypisać eskalacji konfliktu w Strefie Gazy oraz atakowi terrorystycznemu na szwedzkich kibiców piłkarskich w Brukseli 16 października 2023 roku.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl