Polska i hiszpańska policja rozbiła międzynarodową grupę przestępczą

Polska i hiszpańska policja, we współpracy z Europolem, rozbiła międzynarodową grupę specjalizującą się w przestępczości narkotykowej i akcyzowej na wielką skalę. Grupa naraziła Skarb Państwa na wielomilionowe straty – dowiedziała się w czwartek PAP w CBŚP.

Szczegóły akcji zostaną ujawnione o godzinie 11.00 podczas konferencji prasowej z udziałem szefa ds. przestępczości zorganizowanej Europolu Zoltana Nagy, komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Kamila Brachy oraz przedstawicieli hiszpańskiej policji i polskiej prokuratury.

Jak wynika z ustaleń śledczych działająca w kilku krajach grupa miała multiprzestępczy charakter; wyspecjalizowała się m.in. w nielegalnej produkcji i obrocie papierosami.

Jedna z fabryk została zlikwidowana w Elche, położonym między Murcją a Alicante, na południowym wschodzie Hiszpanii.

„Gdyby tytoń zabezpieczony przez policjantów zarówno w Hiszpanii, jak i w Polsce trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby ponieść straty wysokości co najmniej 15,5 mln złotych” – powiedział PAP jeden z oficerów policji.

„Obserwujemy trend przenoszenia się grup przestępczych poza granice Polski. Polskie grupy przestępcze próbują otwierać fabryki nielegalnych papierosów w innych krajach Europy” – dodał.

Tylko w 2016 r. CBŚP zlikwidowało 26 fabryk papierosów i 46 wytwórni krajanki tytoniowej. Zatrzymano w sumie 540 osób trudniących się tym procederem.

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl