Poczta Polska zatrudni więcej osób niepełnosprawnych

Poczta Polska zatrudni więcej osób niepełnosprawnych. Wprowadzone zostaną także szkolenia dla pracowników, które mają pomóc w obsłudze niewidomych oraz niesłyszących klientów. Specjalne porozumienie z Pocztą Polską zawarło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podkreśla, że rząd chce prowadzić politykę istotnych zmian w zakresie postrzegania osób niepełnosprawnych. Chce również poprawiać ich sytuację.

– W tym obszarze kluczowe dla nas znaczenie ma poprawa dostępności do rynku pracy, poprawa wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych, likwidacja barier architektonicznych, ale też poprawa jakości wszystkich usług – powiedziała minister Rafalska.

Z urzędów pocztowych mają zniknąć bariery architektoniczne dla niepełnosprawnych, a pracownicy zostaną przygotowani do komunikowania się z osobami niesłyszącymi. Poczta planuje także wykorzystanie nowoczesnych technologii.

W oddziale Poczty Polskiej na Palcu Trzech Krzyży w Warszawie pojawił się specjalny wideotelefon. Dzięki niemu osoba niesłysząca będzie mogła połączyć się z pracownikiem posługującym się językiem migowym.

Poczta otwiera się nie tylko na niepełnosprawnych klientów, ale również pracowników – wskazał prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

– Porozumienie jest kolejnym krokiem naszej firmy i grupy pocztowej w tym kierunku, aby osoby niepełnosprawne miały takie same możliwości i takie same prawa jak każdy obywatel RP – powiedział prezes Sypniewski.

Zmiany mają zwiększyć szansę na zatrudnienie dla osób niepełnosprawnych. Poczta zatrudnia ponad 70 tys. pracowników i wciąż ma wiele nieobsadzonych etatów. Do podjęcia takich działań jak Poczta Polska ministerstwo rodziny i pracy zachęca inne państwowe spółki, resorty oraz urzędy.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl