Sąd zajmie się przetargiem na przesyłki sądowe

Pod koniec czerwca sąd zajmie się przetargiem na przesyłki sądowe – informuje jeden z dzienników. Przypomnijmy: wart pół miliarda złotych konkurs na obsługę korespondencji z sądów i prokuratur wygrała Polska Grupa Pocztowa.

Z wynikami przetargu nie zgodziła się jednak Poczta Polska. Na początku roku złożyła do sądu zażalenie na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej, która stwierdziła, że Polska Grupa Pocztowa spełnia warunki przetargowe.

Poczta Polska, co wielokrotnie podkreślaliśmy, jest jedyną firmą logistyczną w Polsce, która jest w stanie skutecznie i w bezpieczny sposób realizować tak złożone zamówienie, jakim jest obsługa polskiego wymiaru sprawiedliwości. W swojej skardze wskazaliśmy szereg zarzutów, natomiast w szczególności wątpliwości budzi spełnienie przez PGP podstawowych warunków przetargu, w tym wymogu dysponowania placówką pocztową w każdej gminie – zwrócił uwagę Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej.

Przypomnijmy, że działalność Polskiej Grupy Pocztowejwzbudziła spore emocje, zwłaszcza gdy media donosiły o niekonwencjonalnych miejscach, w których odbiera się przesyłki. Sądy wskazywały z kolei na problemy z dostarczaniem wezwań na rozprawy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl