Poczta Polska wyemituje specjalną serię znaczków z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Poczta Polska uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości specjalną serią znaczków upamiętniających ważne wydarzenia z historii Polski.

Kolekcja przedstawia ojców niepodległości, m.in. marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego czy Wojciecha Korfantego. Na znaczkach zamieszczone zostały też ilustracje wybranych jednostek militarnych Rzeczpospolitej z ostatniego stulecia.

Nakład, który zostanie wprowadzony do obiegu 11 listopada, to co najmniej 100 tys. egzemplarzy każdego rodzaju. Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej, podkreślił, że „znaczki są impulsem przypominającym historię”.

– Niepodległość jest związana z tym, że walczyło o nią wiele osób, ale były jednostki, które były dla nas niesamowicie ważne, jak tych sześciu ojców odrodzonej niepodległości. Mam nadzieję, że te wspaniałe wydawnictwa filatelistyczne przyniosą radość i przyczynią się do świętowania naszej niepodległości 11 listopada. Poczta Polska jest z Polakami w tych najważniejszych momentach dla Polaków uświetniając pamięć, wspominając najważniejsze wydarzenia – zaznaczył Wiesław Włodek.

Poczta Polska, chcąc upamiętnić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przygotowała też 12 tys. kart pocztowych. Na nich również widzimy Ojców Niepodległości i ważne wydarzenia wpisujące się w historię Polski.

Warto przypomnieć, że w tym roku Poczta Polska obchodzi 460. rocznicę istnienia. Sieć obejmuje ponad 7,5 tys. placówek oraz sortownie w całym kraju. W spółce pracuje ponad 80 tys. pracowników.

RIRM

drukuj