fot. pixabay.com

Pomorskie: 36-latek przewoził w samochodzie ponad 2 kg dopalaczy

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego (woj. pomorskie) zatrzymali 36-latka, który w samochodzie przewoził ponad 2 kg syntetycznych narkotyków działających jak amfetamina.

Jak powiedział w poniedziałek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gd. Karol Kościuk, mężczyzna został zatrzymany w sobotę wieczorem przez policjantów wydziału ruchu drogowego, kiedy jechał osobowym peugeotem.

„Podczas kontroli technicznej pojazdu funkcjonariusze ujawnili w aucie torbę z białym środkiem przypominającym narkotyki. Po badaniach okazało się, że to syntetyczny narkotyk, który jest na liście zakazanych środków psychoaktywnych” – dodał Karol Kościuk.

Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania na rynek znacznych ilości narkotyków.

Według biegłego, z zabezpieczonych dopalaczy można uzyskać 7 tys. porcji narkotyków. Działanie syntetycznych narkotyków ujawnionych w Pruszczu Gd. przypomina amfetaminę.

Zatrzymanemu 36-latkowi z Gdańska grozi do 12 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl