fot. twitter.com/PolskaPolicja

Wielkopolskie: zgłosił na policję zaginięcie portfela; zapomniał, że miał w nim amfetaminę

29-latek z Piły (wielkopolskie) zgłosił się na policję i poinformował, że zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi. Gdy zguba się odnalazła, okazało się, że w środku są także narkotyki, o których mieszkaniec Piły zapomniał. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

„Do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się młody mężczyzna i przekazał, że zgubił portfel. Nie potrafił wskazać dokładnie okoliczności, w jakich go stracił, a dodatkowo podczas wizyty w komendzie mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Policjanci sporządzili dokumentację z rozmowy z mężczyzną i poinstruowali go, co dalej należy zrobić” – tłumaczyła we wtorek oficer prasowa KPP w Pile podkom. Żaneta Kowalska.

Jak dodała, godzinę później do pilskiej jednostki przyszedł starszy mężczyzna i poinformował, że na terenie Piły znalazł portfel i chciałby go oddać.

„Gdy funkcjonariusze zajrzeli do środka, okazało się, że zguba należy do młodego mężczyzny, który wcześniej zasygnalizował utratę portfela. Funkcjonariusze w portfelu znaleźli dokumenty i pieniądze, a także narkotyki” – podała Kowalska.

Następnego dnia funkcjonariusze pojechali do 29-latka i – jak podkreśliła Kowalska – mieszkaniec Piły był bardzo zadowolony z odnalezienia portfela.

„Jednak w momencie, kiedy mężczyzna zobaczył w środku woreczek strunowy z amfetaminą, był zupełnie zaskoczony. Po chwili przyznał się policjantom, że je tam schował, tylko zupełnie o tym zapomniał” – wskazała policjantka.

29-letni mężczyzna został zatrzymany. Za posiadanie kilku porcji amfetaminy grozi mu teraz kara do 3 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl