fot. PAP

Andrzej Duda kandydatem PiS na prezydenta RP

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu patriotycznym w Krakowie poinformował, że Andrzej Duda będzie kandydatem PiS na prezydenta RP. „Będę rekomendował partii taką decyzję” – oświadczył Kaczyński.

Polsce potrzebny jest nowy pierwszy obywatel Rzeczypospolitej. Człowiek, który rozumie potrzebę bardzo głębokiej zmiany, a jednocześnie wie, że muszą być zachowane pewne elementy ciągłości – mówił lider PiS-u.

Andrzej Duda to nie tylko przedstawiciel, reprezentant i kandydat jednej partii, to kandydat polskich patriotów, kandydat tych wszystkich, którym zależy na Polsce. Chcę powiedzieć, że otwieramy dzisiaj wielką grę o Polskę – o nową Polskę. Grę o Polskę, której niepodległość będzie zabezpieczona, o Polskę prawdziwie silną i prawdziwie sprawiedliwą – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Europoseł Andrzej Duda zadeklarował, że będzie robił wszystko, żeby nasz kraj szedł drogą demokracji, by Polskie państwo było silne, aby „zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo”. Eurodeputowany przypomniał słowa śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego: „Polsce potrzebna jest dziś ciężka praca nad uzdrowieniem państwa, tak aby mogło ono chronić słabych i nie musiało bać się silnych”.

– Te słowa stały się moim politycznym drogowskazem, najkrótszym programem służby Polsce. Dziś, w naszym dniu 11 listopada, w święto narodowe, w święto Odzyskania Niepodległości, chcę Państwu zadeklarować, że będę się ubiegał o godność prezydenta RP. Będę się ubiegał, żeby służyć Polakom i służyć temu, co dla Polaków jest najważniejsze: niepodległej i suwerennej Rzeczypospolitej! – mówił Andrzej Duda.

Andrzej Duda ma 42 lata. Jest doktorem nauk prawnych. Pełnił funkcję wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS. Pracował też w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Obecnie jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Wybory prezydenckie odbędą się w przyszłym roku.

PAP/RIRM

drukuj