fot. PAP/Jacek Turczyk

S. Karczewski: Polityka powinna być tworzona przez dialog z obywatelami

PiS chce być rzetelny, uczciwy i chce rozmawiać z Polakami, z nimi budować program, z którym pójdzie do wyborów – mówił w niedzielę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że trzeba „wciągać” obywateli w debatę polityczną, by „czuli odpowiedzialność” za jej kształtowanie.

Marszałek podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Pruszkowa, dziękował przybyłym za obecności, za „chęć rozmawiania o Polsce, o problemach”, o tym co obóz rządzący dotąd zrobił, co zrobił dobrze, a co „nie najlepiej” – oraz o tym, co należy jeszcze zrobić.

Jak wskazał, w spotkaniach z Polakami, które prowadzi PiS chodzi o to, by polityka była coraz bliżej ludzi, żeby „wciągać” obywateli w debatę, żeby „czuli odpowiedzialność” za jej kształtowanie.

„Chcemy odwiedzić ponad 700 miejsc – chcemy państwa słuchać (…). To jest dla nas źródło wiedzy” – podkreślił Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu przekonywał również, że PiS jest partią, która realizuje zapowiedziany program, która pokazuje, co zrobi dla Polski, kiedy wygra wybory.

„W przeciwieństwie do PO” – stwierdził.

„Chcemy być rzetelni, uczciwi i rozmawiać najpierw z Polakami, z nimi budować program, później iść z nim do kampanii wyborczej i realizować (…). Polityka powinna być tworzona przez partnerski dialog z obywatelami” – zaznaczył Stanisław Karczewski.

Polityk PiS oświadczył również, że jego partia chce, aby niektóre ze zmian – które zostały przez nią wprowadzone – „miały mocne zakorzenienie”; wskazał m.in. na program „Rodzina 500 plus”.

Mieszkańcy Pruszkowa zadawali marszałkowi Senatu pytania i rozmawiali z nim o problematycznych dla nich kwestiach. Wśród tematów pojawił się m.in. protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie, obniżenie wieku emerytalnego, zmiany wprowadzane przez obóz rządzący w wymiarze sprawiedliwości oraz zanieczyszczenie powietrza.

Stanisław Karczewski zwrócił uwagę, że coraz częściej wskazuje się na kolejne grupy społeczne – m.in. w ostatnim czasie na niepełnosprawnych – które powinny otrzymywać 500 zł wsparcie od państwa.

„To utwierdza nas w przekonaniu, że Polacy zarabiają za mało” – ocenił.

Marszałek zadeklarował, że rząd będzie dalej szukał porozumienia z osobami protestującymi w Sejmie.

„Myślę, że je znajdziemy” – podkreślił. Marszałek Karczewski zapewnił również, że przekaże postulaty dot. osób niepełnosprawnych szefowej MRPiPS Elżbiecie Rafalskiej.

W spotkaniu z marszałkiem Stanisławem Karczewskim udział wziął m.in. wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

PAP/RIRM

drukuj