fot. PAP/Marcin Obara

PiS zaprezentowało pełne listy wyborcze do Sejmu i Senatu

Znamy już pełne listy Prawa i Sprawiedliwości na jesienne wybory do Sejmu i Senatu. To pierwsza formacja, która zaprezentowała wszystkich kandydatów.  

Obecni posłowie i senatorowie, samorządowcy oraz działacze organizacji pozarządowych – Prawo i Sprawiedliwość zaznacza, że listy na wybory parlamentarne są atrakcyjne dla Polaków.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński otwiera tradycyjnie sejmową listę w Warszawie. Znaleźli się na niej również szef MSWiA, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Premier Mateusz Morawiecki będzie liderem w okręgu katowickim.

W przypadku Senatu, spośród 100 kandydatów aż 54 to senatorowie obecnej kadencji Izby. Wśród nich znaleźli się np. marszałek Izby Stanisław Karczewski oraz były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Listy zaprezentował pełnomocnik wyborczy, szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

– Są to listy po części samorządowe – ok. 60 proc. osób z list PiS, to aktywni samorządowcy, wójtowie, burmistrzowie, radni. Nasze listy to również listy koalicyjne, bo oprócz członków PiS, będą na nich znajdować się członkowie Solidarnej Polski, Porozumienia Jarosława Gowina, do niedawna członkowie Kukiz’15, parlamentarzyści Kukiz’15, członkowie „Solidarności”, „Solidarności” Rolników Indywidualnych, PSL „Piast” – zaznaczył Krzysztof Sobolewski.

PiS zaznacza, że do momentu oficjalnej rejestracji list możliwe są jeszcze zmiany. Mogą być one jednak kosmetyczne, nie należy się spodziewać zmian zasadniczych.

460 posłów i 100 senatorów wybierzmy 13 października.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl