fot. twitter.com/pisorgpl

Ministrowie podsumują dwa lata rządów Zjednoczonej Prawicy

Po premier Beacie Szydło i prezesie Jarosławie Kaczyńskim, również poszczególni ministrowie podsumują dokonania swoich resortów na półmetku rządów Prawa i Sprawiedliwości. O godz. 9.00 rozpocznie się konferencja prasowa wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Jako ostatni podsumowania dokona szef MSZ-u Witold Waszczykowski.

Jedni mogą spać spokojnie, inni czekają na konkrety w sprawie rekonstrukcji. Na półmetku rządu przyszedł czas na podsumowania.

– Jesteśmy w stanie prowadzić politykę, która służy wielkiej części polskich rodzin, właśnie tych, które wcześniej ze zmian w Polsce, z rozwoju gospodarczego nie korzystały – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Bo rządy Prawa i Sprawiedliwości – według wyborczych deklaracji – miały odpowiadać na potrzeby tych Polaków, których głos był do tej pory lekceważony.

– Przywrócenie polskim rodzinom godnego życia, przywrócenie polskiej gospodarce możliwości konkurowania, funkcjonowania, oddanie Polakom możliwości decydowania o własnych sprawach – to były te założenia, które postawiliśmy sobie na wstępie – tak dwa lata rządów podsumowała premier Beata Szydło.

Dziś przyszła kolej na poszczególnych ministrów. Od godz. 9.00 – co pół godziny – każdy z nich będzie miał okazję, by przedstawić dokonania swojego resortu. Rozpocznie wicepremier Mateusz Morawiecki, dziś mocno krytykowany m.in. przez Kukiz’15.

– Ta polityka podatkowa, która jest pełną kontynuacją polityki Platformy Obywatelskiej, czyli nieustanne podwyżki podatków, VAT-u, PIT-u, cen energii, elektryczności, gazu itd., to jest polityka wypychająca młodych ludzi z Polski – wymieniał Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu.

Inaczej sytuację w sektorze gospodarki widzi premier Beata Szydło.

– Dzięki tej determinacji, którą wykazuje premier Morawiecki, dzisiaj możemy powiedzieć, że dochody są realizowane wzorowo i mam nadzieję, że te kolejne zmiany, które będą wprowadzane, tę sytuację będą poprawiały – akcentowała premier RP.

Zastrzeżenia nie pod adresem konkretnych ministrów, ale całego rządu formułuje PSL.

– Polska jest po prostu krajem niezwykle podzielonym – wskazywał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wcześniej ludowcy domagali się m.in. głowy ministra rolnictwa. To jednak nie ceny masła, a program Mieszkanie Plus ma zdominować w kolejnych miesiącach debatę polityczną w Polsce.

– Jest już realizowany pilotaż przez Bank Gospodarstwa Krajowego, ale równocześnie przygotowana została ustawa o krajowym zasobie nieruchomości – mówił premier Beata Szydło.

Szczegółowe plany dotyczące programu przedstawi dziś zapewne Andrzej Adamczyk. Na podsumowaniu zabraknie czterech ministrów: edukacji, sportu, kultury oraz środowiska. Każdy z nich odbywa bowiem wizyty zagraniczne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj