Po raz III „żywy różaniec” otoczył Sejm

Polski Sejm został dziś otoczony „Żywym Różańcem”. Przed południem Krucjata Różańcowa za Ojczyznę przez godzinę modliła się na różańcu w intencjach wiary i ojczyzny.

Inicjatywa rozpoczęła się o godz. 10.00 Eucharystią w kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży. Wierni modlili się za Ojczyznę oraz za posłów i senatorów. Po Mszy św. uformował się marsz. Uczestnicy udali się pod parlament, przechodząc Alejami Ujazdowskimi do ul. Matejki, skąd okrążyli Sejm „różańcem”.

To już trzeci taki marsz – przypomniał dr Grzegorz Senatorski z diecezjalnego Sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

– W zawiązku z tym, że jest to tak ważna dla historii Polski data, chcemy, żeby pozostała ona datą katolicką, datą, kiedy modlimy się za Ojczyznę, za jej ustrój, za jej prawa i prawodawców. Przez godzinę modliliśmy się wokół budynków sejmowych  na różańcu za ojczyznę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu – powiedział dr Grzegorz Senatorski.

Przedsięwzięcie zorganizowała Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zrzeszająca osoby codziennie modlące się na Różańcu Świętym w określonych intencjach.

RIRM

drukuj