fot. Agata Bruchwald

Sejm otoczony modlitwą

W Święto Niepodległości Polski Sejm został otoczony modlitwą różańcową. Modlitewne spotkanie było zorganizowane przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę.

Modlitewne spotkanie rozpoczęło się Mszą św. przed budynkiem Sejmu. Po Eucharystii Sejm został otoczony modlitwą różańcową. Jak powiedzieli organizatorzy zgromadzeni modlili się za Ojczyznę, o ochronę przed złym prawem wymierzonym w rodziny: w polskich ojców, matki i dzieci; przed prawem, które doprowadza naszą Ojczyznę i do ruiny moralnej i materialnej.

 – Modliliśmy się szczególnie za parlamentarzystów, za rządzących, by prawo które ustanawiają było zgodne z Prawem Bożym. Kapłan odmówił modlitwę egzorcyzmująca. Później zgromadziliśmy się  pod Pomnikiem Armii Krajowej Polskiego Państwa Podziemnego, gdzie ksiądz zachęcał do Krucjaty Różańcowej, do modlitwy i pobłogosławił zgromadzonych relikwiami św. Maksymiliana Kolbego – powiedział Maciej Pobudkiewicz z Sekretariatu Krajowego Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.  

W Święto Niepodległości chcemy uświadomić wszystkim Polakom, że jest to dzień szczególnej modlitwy za Polskę; modlitwy za niepodległość – powiedział Ks. Łukasz Kadziński  z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Inicjatywa ta odbyła się pod hasłem „Opaszmy różańcem Sejm”.

 – Nawiązujemy tutaj do myśli ks. Piotra Skargi, który powiedział, że „mniejszą wagę mają grzechy pojedynczych ludzi od błędnego ustanawiania prawa, które w swoich skutkach oddziałuje na całe społeczeństwo i idzie w historię.” Dlatego szczególnie to miejsce chcemy otoczyć modlitwą. Wiemy, że tam się toczy nie tylko walka z mównic, ale też w ludzkich sercach. Tam są podejmowane decyzje. Tam chcemy nawrócenia wielu osób – mówi ks. Łukasz Kadziński.

RIRM

drukuj