Żywy Różaniec wokół Sejmu

W Warszawie przed Sejmem odbędzie się modlitewne spotkanie: „Otoczmy Sejm Różańcem Świętym”. Na wydarzenie zaprasza Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 11:00 w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. Następnie odbędzie się przemarsz pod Sejm, gdzie zebrani odmówią wspólnie różaniec.

Uczestnikom wydarzenia już po raz drugi przyświecać będzie motto: „Z Maryją, Królową Polski, módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnianie Jasnogórskich Ślubów Narodu”.

– Będziemy się modlić w intencji tworzenia dobrych praw, żeby zły duch nie posiadał tych miejsc, gdzie tworzy się prawo; żeby naszym posłom łatwiej było dostrzec potrzeby ojczyzny, naszych rodzin, naszych dzieci, potrzeby tworzenia środowiska, w którym ludzie młodzi i starzy mogą łatwiej wypełniać plany Boże. W tej chwili wielkiego ataku na Kościół katolicki, na Matkę Bożą, na wizerunki Chrystusa ukrzyżowanego – modlitwa jest potrzebna do dalszego budowania naszej rzeczywistości. To jest modlitwa ekspiacyjna – powiedział dr Grzegorz Senatorski.

Ojciec Bogumił Schab, dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, dodaje że musimy prosić Matkę Bożą o ocalenie.

– Zanika duch patriotyzmu, religijności, wiary. To wszystko się „rozkleja”. Mało myślimy o sprawach Bożych. Musimy kłaść duży nacisk, żebyśmy się obudzili, powstali i wzięli się za robotę z prawdziwego zdarzenia, za głęboką modlitwę. Prośmy Matkę Bożą Królową Polski, żeby nasza ojczyzna ocalała – zaznaczył o. Bogumił Schab.

RIRM

drukuj