Polski Sejm po raz IV otoczony „żywym różańcem”

„Żywy różaniec” po raz IV otoczył gmach polskiego parlamentu. Przed południem Krucjata Różańcowa za Ojczyznę przez godzinę modliła się na różańcu w intencjach wiary i Ojczyzny.

Modlitwa rozpoczęła się o godz. 10.00 Mszą świętą sprawowaną w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. Zgromadzeni modlili się za Ojczyznę oraz za posłów i senatorów.

Po Eucharystii uczestnicy udali się pod Sejm, który okrążyli „różańcem”.

– Chcemy, za przyczyną Matki Bożej, prosić o ochronę przed złem, żeby dokonywało się zwycięstwo. To nie jest działanie przeciwko komuś. To jest duchowe wsparcie, żeby szatan, który wciska się różnymi stronami, nie wszedł tam, gdzie powinno się tworzyć dobre prawo. Dajemy świadectwo wiary i zawierzenia, że ten różaniec ma ogromną moc i przynosi wiele duchowych dóbr. Różaniec otaczający Sejm ma chronić przed działaniem złego ducha, żeby dobro, prawda i sprawiedliwość zwyciężyły w Ojczyźnie – podkreślił ks. Julian Brzezicki, moderator Żywego Różańca diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Przedsięwzięcie zorganizowała Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zrzeszająca osoby codziennie modlące się na Różańcu świętym w określonych intencjach. Jak podkreślają, że w związku z tym, że dzień 11 listopada jest tak ważny dla Polaków, chcą, aby pozostał on także dniem modlitwy za Ojczyznę.

RIRM

drukuj