Sejm zajmie się uszczelnianiem VAT-u

We wrześniu Sejm będzie mógł zająć się kolejnymi zmianami uszczelniającymi VAT. Mają one dotyczyć m.in. rejestracji i wyrejestrowania firm, czy odwrotnego VAT-u. Informację podał wczoraj wiceminister finansów Wiesław Jasiński.

Chodzi o przepisy uszczelniające, czyli takie, które np. umożliwiają egzekwowanie opodatkowania, uniemożliwiają wyłudzenie zwrotu VAT, pomagają wykryć uchylanie się od opodatkowania, czy ułatwiają odmowę wypłaty nienależnych zwrotów VAT.

Zmiany dotyczą przede wszystkim rejestrowania i wyrejestrowywania podmiotów.

Poseł Gabriela Masłowska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Finansów Publicznych, pozytywnie ocenia działania resortu finansów ws. uszczelniania VAT-u.

– Często jest to zwyczajnie walka z wyłudzeniami przez zorganizowane grupy przestępcze, grupy mafijne. W ten sposób wyciekają z budżetu państwa ogromne kwoty pieniędzy – miliardy złotych, które mogą być z wielkim pożytkiem wykorzystane na inne cele i potrzeby, których mamy wiele. Pozwoli to walczyć z deficytem budżetowym i przyniesie wiele innych pozytywnych skutków, m.in. w odczuciu społecznym, poczucie praworządności, poczucie tego, że państwo działa. Dlatego należy się dziwić, że poprzednia władza przez 8 lat nie podejmowała takich działań – zaznacza Gabriela Masłowska.

Wiceminister finansów Wiesław Jasiński poinformował też, że w ministerstwie prowadzone są prace dotyczące monitorowania przemieszczania się towarów wrażliwych.

W najbliższych tygodniach resort finansów przedstawi wyniki prac zespołu ds. centrów logistycznych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl