11 listopada uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę otoczą Sejm modlitwą

11 listopada Sejm RP po raz szósty zostanie otoczony różańcem – poinformowali uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, którzy codziennie modlą się w intencji „Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”.

Jak poinformowali organizatorzy w komunikacie przesłanym PAP, modlitwę pod Sejmem poprzedzi Msza św. w intencji ojczyzny w warszawskim w kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży.

Idea podjęcia regularnej modlitwy różańcowej jest odpowiedzią na obserwowane i doświadczane przez nas wyzwania i zagrożenia, wobec których obecnie staje nasza ojczyzna. Jesteśmy świadkami niewydolności państwa i wymiaru sprawiedliwości, korupcji, olbrzymiego zadłużenia, zapaści demograficznej, coraz większej liczby rozbitych rodzin, czy wreszcie całkowitego rozkładu moralnego” – podkreślili organizatorzy akcji.

W komunikacie wyjaśniono, że wybór modlitwy różańcowej wynika z nauczania dwóch prymasów Polski, ks. kard. Augusta Hlonda i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, którzy wskazywali na tę formę modlitwy jako na „narzędzie duchowej walki o odrodzenie moralne Polski”. Dodano, że ks. kard. Wyszyński podczas internowania w Komańczy opracował Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego, których złożenie nastąpiło 26 sierpnia 1956 r. na Jasnej Górze w obecności miliona pielgrzymów.

Przyrzeczenia złożone przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Królowej Polski nie zostały jednak wypełnione. Najwyższy czas na nowo podjąć starania o ich realizację w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym” – czytamy w komunikacie.

Organizatorzy zaznaczyli, że idea Krucjaty zrodziła się wśród osób świeckich w Lubaczowie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej w 2011 r., a następnie została zaaprobowana przez Episkopat Polski podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, która obradowała na Jasnej Górze 25 sierpnia 2011 r. Wtedy też hierarchowie oddali inicjatywę pod opiekę ojcom paulinom z Jasnej Góry. Fakt objęcia Krucjaty kuratelą zakonnicy potwierdzili w komunikacie wydanym 25 września 2011 r., w którym sprecyzowane zostały zasady uczestnictwa i przystąpienia do ruchu.

Jak czytamy w wydanym wówczas oświadczeniu, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest „wielkodusznym darem duchowym wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski, modlą się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu”.

Osoby te czynią to dobrowolnie, zobowiązując się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynamniej jednej z tajemnic różańca, z nadzieją, iż jeśli tę modlitwę podejmie co najmniej 10 proc. narodu, pozyskamy wtedy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszej ojczyzny – Polski” – wyjaśnili ojcowie paulini.

Jak dotąd pisemną deklarację uczestnictwa w Krucjacie złożyło 126 178 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl