fot. FB/kobiecy różaniec Warszawa

Kobiecy Różaniec – odpowiedź na wezwanie Matki Bożej z Fatimy

Inicjatywa Kobiecego Różańca funkcjonuje już w Krakowie, Warszawie i Gnieźnie. Dziewczynki, nastolatki, żony i matki spotykają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, by publicznie na ulicach miast odpowiadać na prośbę Matki Bożej z Fatimy. Kobiety zaangażowane w modlitewną akcję zachęcają inne miasta do włączania się w to wydarzenie.

Kobiecy Różaniec jest odpowiedzią na wezwanie Maryi w Fatimie do wypełniania Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.

– Modląc się publicznie na ulicach Krakowa pragniemy dać świadectwo naszej wiary i miłości do Matki Bożej, pokazując inną od lansowanej w mediach, twarz polskiej kobiety – wskazują kobiety skupione w grupach modlitewnych Kobiecego Różańca.

10 grudnia 1925 r. Niepokalana objawiła się s. Łucji z Dzieciątkiem Jezus i pokazała jej serce otoczone cierniami: „Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Pierwsze Kobiece Różańce powstały już w Krakowie, Warszawie i Gnieźnie. W stolicy Małopolski kobiety spotykają się już od 2 kwietnia w bazylice Bożego Ciała.

Uczestniczymy we Mszy św., podczas której jest możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi. Po Mszy św. adorujemy przez 15 minut Najświętszy Sakrament i rozważamy tajemnice Różańca. Następnie w procesji z Krzyżem i wizerunkiem Maryi wychodzimy na ulice Krakowa. Na Rynku Podgórskim na kolanach odmawiamy część Różańca, dopełniając tym samym wszystkie warunki nabożeństwa – wyjaśniły członkowie Kobiecego Różańca.

Choć krakowska grupa działa nie cały rok, to ma już sporą liczbę kobiet włączających się w comiesięczne spotkania. Najmłodsza
uczestniczka, Emilka, ma 10 lat. Jednak na tym nie koniec. Kobiety z Krakowa chcą, aby podobne wydarzenia odbywały się w całej Polsce.

Czekamy na inne miejscowości! Kobiety krakowskiego Kobiecego Różańca apelują do wszystkich polskich kobiet, tak świeckich, jak i konsekrowanych o jak najliczniejsze uczestnictwo w pierwszosobotnich nabożeństwach zadośćczyniących za zniewagi Maryi. Chcemy, aby polskie kobiety mocno zawierzyły Polskę i swoje rodziny Królowej Matce i wyrażały swoją miłość do Niej poprzez modlitwę różańcową. Wierzymy, że w ten sposób uchronimy Ojczyznę i naszych bliskich przed upadkiem i złem – akcentują uczestniczki Kobiecego Różańca z Krakowa.

Do włącznie się w Kobiecy Różaniec zachęca również ks. Piotr Glas.

W wielu miejscach, gdzie objawiła się Maryja wzywa i prosi o modlitwę na różańcu. Czy my możemy być głusi? Dlatego wzywam was, szczególnie kobiety, bardzo was proszę: weźmy się za różaniec – apelował kapłan.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl