fot. Lech Muszyński

Irlandia: Modlitwa różańcowa w intencji obrony życia

W Irlandii odbędzie się dziś modlitwa różańcowa w intencji obrony życia. W jej trakcie ma zostać odmówiony akt intronizacji Chrystusa za króla Irlandii. Inicjatywa odbędzie się na skałach mszalnych, gdzie odprawiono Msze św. w czasach prześladowania tamtejszego Kościoła.

Akcja modlitewna ma związek ze zbliżającym się referendum w sprawie liberalizacji przepisów umożliwiających zabicie nienarodzonego dziecka. Głosowanie w tej sprawie ma się odbyć pod koniec maja.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Polska, wskazuje, że jest to prowokacja wobec społeczeństwa katolickiego.

To jest bardzo poważna sprawa, bo proponowana jest aborcja na życzenie. Kilka dni temu była wielka manifestacja – w Dublinie przeszło 100 tys. ludzi, żeby stanąć po stronie dziecka, żeby nie ruszać konstytucji. Jeśli ktoś mieszka w Irlandii i ma obywatelstwo irlandzkie, to prosimy, ażeby iść głosować za życiem. Jeśli Irlandia padnie, to Polska jest następna w kolejce do ataku. A atak jest potężny – zaznacza Ewa Kowalewska.

Całkowity zakaz aborcji został zniesiony w Irlandii w 2013 r. Obecnie prawo do przerwania ciąży jest możliwe jedynie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia matki.

RIRM

drukuj