Pomoc przez różaniec

Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. W tym szczególnym okresie Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca do kupna różańców wykonanych przez chrześcijan mieszających w Ziemi Świętej.

Sytuacja chrześcijan w Ziemi Świętej jest trudna – wskazał ks. Rafał Cyfka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Obecnie chrześcijanie z Ziemi Świętej nie doświadczają krwawych prześladowań, ale doświadczają szykan ekonomicznych. Ponieważ muzułmanie i środowiska żydowskie produkują różańce i rozprowadzają je na terenie Betlejem czy Jerozolimy, co powoduje, że mniejszość chrześcijańska, która zamieszkuje choćby Betlejem, traci jedyne źródło utrzymania. Stąd też rodziny chrześcijańskie uciekają. Obawiamy się, że w przeciągu kilkudziesięciu lat może się okazać, że w Betlejem, w miejscu narodzin Jezusa, nie będzie już ani jednego chrześcijanina. Dlatego Pomoc Kościołowi w Potrzebie odkupuje od chrześcijan z Betlejem różańce i wyroby z drewna oliwnego – są to różańce czy figurki – i sprzedaje w biurach krajowych. Dzięki temu pomagamy tamtym rodzinom utrzymać się i zostać w Ziemi Świętej – powiedział duchowny.

Dzięki zakupowi różańców i innych dewocjonaliów chrześcijanie mieszkający w Betlejem mogą liczyć na pracę i zarobek. Różańce wykonywane są z drzewa oliwnego lub masy perłowej. Do nabycia są także pudełka na różańce.

– Trwamy w miesiącu październiku, bierzemy do ręki różaniec, by modlić się w rożnych intencjach. To dobry moment, by modlić się na różańcu wykonanym przez chrześcijanin z Betlejem. Jest to różaniec omodlony, bo gdy oni robią różance, modlą się – stad to jest taka wspólnota modlitewna nas Polaków i tamtejszych chrześcijan, którzy modlą się za nas żyjąc w Ziemi Świętej – wskazał ks. Rafał Cyfka.

Różańce można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.pkwp.org lub w biurze organizacji w Warszawie lub Krakowie.

18 października o godz. 9.00 Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – jak co roku – włącza się w międzynarodową akcję modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu”. Zachęca też wszystkie polskie dzieci do włączania się i kontynuowania tej pięknej inicjatywy. W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju.

14TV Trwam News/RIRM

drukuj