fot. WOT

Łódzkie: Żołnierze 9 ŁBOT i WAT przewożą żywność dla potrzebujących

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej wspierają Ośrodki Pomocy Społecznej w Przedborzu i w Radomsku – poinformował mjr Arkadiusz Rubajczyk z 9 ŁBOT.

Tylko pod koniec tygodnia żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej (9 ŁBOT) i podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) przewieźli i pomogli rozładować 14 ton żywności dla ośrodków pomocy społecznej w Radomsku i Przedborzu – poinformował oficer prasowy brygady mjr Arkadiusz Rubajczyk.

Żołnierze łódzkiej jednostki obrony terytorialnej i podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej od początku pandemii pomagają potrzebującym. Tym razem o wsparcie poprosiły Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przedborzu i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku.

„Na wniosek GOPS w Przedborzu z łódzkiego Banku Żywności żołnierze odebrali środki spożywcze, przewieziono je na miejsce transportem wojskowym. Następnie łódzcy terytorialsi i podchorążowie WAT pomogli pracownikom ośrodka w rozładowaniu transportu” – relacjonował przebieg akcji major Arkadiusz Rubakczyk.

W Radomsku w rozwożeniu żywności pomagało 30 żołnierzy i podchorążych.

„W ramach wsparcia dla ubogich przez kilka godzin wydawali żywności dla 500 najbardziej potrzebujących pomocy rodzin, podopiecznych Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku” – przekazał oficer prasowy 9 ŁBOT.

W akcji uczestniczyli m.in. żołnierze 9 ŁBOT z Radomska, którzy cieszyli, że mogą pomóc akurat mieszkańcom swojego miasta.

„Szczególnie, że w tym tak trudnym dla nas wszystkich Polaków czasie, mogę być pomocna także dla moich znajomych i sąsiadów, dla mieszkańców mojego regionu” – tłumaczyła szeregowa WOT Małgorzata Eizenchart.

Od 18 marca Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą pierwszą ogólnopolską operację przeciwkryzysową o nazwie „Odporna wiosna”. Jej celem jest łagodzenie skutków pandemii i wspieranie społeczności lokalnych.

PAP

drukuj