fot. twitter.com

Papieskie Dzieła Misyjne uruchomiły zbiórkę na fundusz solidarnościowy z krajami misyjnymi dotkniętymi COVID-19

Papieskie Dzieła Misyjne uruchomiły zbiórkę na specjalny fundusz solidarnościowy z krajami misyjnymi dotkniętymi COVID-19. Zebrane środki zostaną rozdysponowane potrzebującym na całym świecie.

Inicjatywa to odpowiedź na apel Ojca Świętego Franciszka. Sam Papież przeznaczył na ten cel 750 tys. dolarów, ale potrzeby są ogromne.

Ojciec Święty Franciszek w specjalnym wideo zaprasza każdego z nas do modlitwy i wsparcia tej akcji dowolną kwotą. Zaznaczył też, że Dzieła Misyjne gwarantują – w imieniu Papieża – sprawiedliwy podział pomocy tak, by wszystkie diecezje na świecie otrzymały przynajmniej minimalne wsparcie na Ewangelizację.

– Dla swojej pracy duszpasterskiej, posługi sakramentalnej, dla swoich kapłanów, seminariów i katechistów. Wsparcie dla misjonarzy, którzy ewangelizują. Wsparcie przede wszystkim modlitewne, aby Duch Święty mógł działać. Przecież to on jest podstawowym sprawcą ewangelizacji. Dlatego zachęcam wszystkich do współpracy w naszym wspólnym zadaniu głoszenia Ewangelii i wspierania młodych Kościołów poprzez pracę Papieskich Dzieł Misyjnych. Dzięki temu w każdym narodzie Kościół nadal otwiera się na wszystkich i głosi z radością dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. Serdecznie wam wszystkim dziękuję – powiedział Papież.

Zbierane środki trafią do 1100 placówek misyjnych na pomoc w zakupie środków ochrony, a przede wszystkim w zapewnieniu pożywienia mieszkańcom – podkreślił ks. Maciej Będziński, sekretarz Papieskich Dzieł Misyjnych.

– Przekaż tyle, ile podpowiada ci serce, a my przekażemy je Ojcu Świętemu. Ojciec Święty, poprzez Papieskie Dzieła Misyjne, dociera na krańce świata – akcentuje ks. Maciej Będziński.

Największe potrzeby są w Afryce i Azji. W 99 krajach świata pracuje ponad 2 tys. polskich misjonarek i misjonarzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl