Papież o tragedii na Morzu Śródziemnym: niech świat zareaguje

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę do wspólnoty międzynarodowej o podjęcie działań, by więcej nie dochodziło do tragedii imigrantów na Morzu Śródziemnym. W ten sposób papież Franciszek na spotkaniu z wiernymi zareagował na wieść o zatonięciu łodzi z 700 ludźmi na pokładzie.

Po południowej modlitwie Regina coeli papież Franciszek mówił wiernym zgromadzonym na placu Świętego Piotra o nadchodzących informacjach o kutrze pełnym imigrantów, który wywrócił się w Cieśninie Sycylijskiej podczas rejsu z Libii do Włoch.

Wyrażam mój najgłębszy ból w obliczu tej tragedii i zapewniam o mojej modlitwie za ofiary i ich rodziny – powiedział Papież, wskazując, że na morzu mogło zginąć kilkaset osób.

Następnie zaapelował „do wspólnoty międzynarodowej, aby działała zdecydowanie i szybko, by nie dopuścić do powtórzenia się podobnych tragedii”.

To są ludzie tacy, jak my, nasi bracia, którzy szukają lepszego życia, wygłodniali, prześladowani, ranni, wykorzystywani, ofiary wojen, szukają lepszego życia. Szukali szczęścia – mówił wyraźnie Papież.

Zachęcił wiernych do modlitwy w milczeniu za ofiary kolejnej tragedii na Morzu Śródziemnym. Po tych słowach na placu Świętego Piotra zapanowała cisza.

PAP/RIRM

drukuj