fot. PAP/EPA

D. Trump polecił udzielenie Włochom pomocy w walce z koronawirusem

Prezydent USA Donald Trump polecił członkom swojego gabinetu udzielenie pomocy Włochom w walce z koronawirusem poprzez dostarczenie materiałów i aparatury medycznej oraz poprzez inne formy pomocy humantarnej.

Formy te to między innymi udzielanie wsparcia telemedycznego przez przebywające we Włoszech amerykańskie wojskowe służby medyczne, pomoc w budowie szpitali polowych oraz w transporcie medycznym.

W ciągu ostatniej doby zmarło we Włoszech 570 osób zakażonych koronawirusem. Łączna liczba zmarłych od początku epidemii wzrosła do 18849, więcej niż w jakimkolwiek innym kraju. Zakaziło się 147 tys. ludzi, wyleczono blisko 30,5 tys.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl