PAP/Andrzej Grygiel

Marszałek Sejmu złoży wizytę w USA; spotka się m.in. z przewodniczącą Izby Reprezentantów

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złoży wizytę w Stanach Zjednoczonych, we wtorek w Waszyngtonie spotka się z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, a w środę w Nowym Jorku będzie rozmawiać z przedstawicielami Polonii – poinformowała Kancelaria Sejmu.

Jak przekazano w komunikacie na stronie internetowej Sejmu, marszałek Elżbieta Witek we wtorek będzie również rozmawiać ze współprzewodniczącymi Grupy ds. Państw Bałtyckich Izby Reprezentantów Adamem Schiffem oraz Johnem Shimkusem. Spotka się także z przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych Senatu Jamesem E. Rischem oraz najwyższym rangą przedstawicielem opozycji Bobem Menendezem.

Następnie odbędzie się spotkanie z przewodniczącą Izby Reprezentantów. Po jego zakończeniu marszałek Witek spotka się z korespondentami polskich mediów w Stanach Zjednoczonych.

We wtorkowych spotkaniach z amerykańskimi politykami oprócz marszałek Sejmu wezmą udział przewodniczący parlamentów Litwy – Viktoras Pranckietis i Łotwy – Inara Murniece oraz przedstawiciel parlamentu Estonii.

Środową część wizyty Elżbieta Witek rozpocznie od udziału w briefingu analityków The Heritage Foundation nt. sytuacji politycznej i wyborczej w USA. Następnie Marszałek Sejmu złoży wieniec na grobie Jana Karskiego i odwiedzi waszyngtońskie Centrum Kultury Papieża Jana Pawła II.

W Nowym Jorku Elżbieta Witek złoży kwiaty przy Pomniku Katyńskim. W Konsulacie Generalnym RP weźmie z kolei udział w nominacji Adriana Kubickiego na Konsula Generalnego i spotka się z Polonią.

PAP

drukuj