Sejm otoczony modlitwą różańcową

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości Sejm został otoczony modlitwą różańcową. Organizatorem modlitewnego spotkania była Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Już po raz drugi w Święto Niepodległości Sejm został otoczony Różańcem Świętym.  Spotkanie modlitewne, które odbyło się pod hasłem: „Otoczmy Sejm Różańcem Świętym” rozpoczęła Msza św., sprawowana o godz. 11.00 w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Następnie odbył się przemarsz pod Sejm, gdzie zebrani wspólnie odmówili różaniec.

Uczestnikom wydarzenia przyświecało motto: „Z Maryją, Królową Polski, módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnianie Jasnogórskich Ślubów Narodu”.

– Modlimy się w intencji tworzenia dobrych praw, żeby zły duch nie posiadał tych miejsc, gdzie tworzy się prawo; żeby naszym posłom łatwiej było dostrzec potrzeby Ojczyzny, naszych rodzin, naszych dzieci, potrzeby tworzenia środowiska, w którym ludzie młodzi i starzy mogą łatwiej wypełniać plany Boże. W tej chwili wielkiego ataku na Kościół katolicki, na Matkę Bożą, na wizerunki Chrystusa ukrzyżowanego – modlitwa jest potrzebna do dalszego budowania naszej rzeczywistości. To jest modlitwa ekspiacyjna – powiedział dr Grzegorz Senatorski.

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę to codzienna modlitwa Polaków w kraju i zagranicą. Deklarację takiej modlitwy złożyło już 113 459 osób. W intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii odprawiane są dziesiątki Mszy Świętych. Ponadto, regularnie odbywają się Czuwania Modlitewne na Jasnej Górze, Marsze Pokutne oraz pielgrzymki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl