Opaszmy Sejm Różańcem

Dziś w Święto Niepodległości Polski Sejm zostanie otoczony żywym różańcem. Organizatorem modlitewnego spotkania jest Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

W Święto Niepodległości chcemy uświadomić wszystkim Polakom, że jest to dzień szczególnej modlitwy za Polskę; modlitwy za niepodległość – powiedział Ks. Łukasz Kadziński  z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Inicjatywa ta odbędzie się pod hasłem „Opaszmy różańcem Sejm”.

 – Nawiązujemy tutaj do myśli ks. Piotra Skargi, który powiedział, że „mniejszą wagę mają grzechy pojedynczych ludzi od błędnego ustanawiania prawa, które w swoich skutkach oddziałuje na całe społeczeństwo i idzie w historię.” Dlatego szczególnie to miejsce chcemy otoczyć modlitwą. Wiemy, że tam się toczy nie tylko walka z mównic, ale też w ludzkich sercach. Tam są podejmowane decyzje. Tam chcemy nawrócenia wielu osób – mówi ks. Łukasz Kadziński.

Z inicjatywy kilku posłów planowana jest również Msza Św., która będzie sprawowana przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego. Tuż po Eucharystii Sejm zostanie otoczony modlitwą różańcową.

Wszyscy którym nie jest obojętny los Ojczyzny powinni przyjść przed Sejm o godz. 11:00 – mówi Maciej Pobudkiewicz z sekretariatu Krajowego Krucjaty Różańcowej.

 – Nie trzeba się zapisywać. Zachęcamy wszystkich, którym dobro Ojczyzny leży na sercu, aby przyszli na godzinę 11:00 by wspólnie pomodlić się różańcem. Odwołajmy się w tym dniu do Pana Boga, bo to z ręki Boga i z Jego opatrzności jest ta niepodległość. W związku z tym, chcemy Bogu dziękować i prosić o to, abyśmy mogli żyć w kraju, w którym Pan Bóg będzie na pierwszym miejscu- akcentował Maciej Pobudkiewicz.

RIRM

drukuj