fot. Agata Bruchwald

Sejm otoczony żywym różańcem

W  Święto Niepodległości Polski Sejm zostanie otoczony żywym różańcem.  O godz. 10.00 w kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży w Warszawie sprawowana będzie Msza święta.

Po Eucharystii wierni przejdą pod gmach Parlamentu. Organizatorem modlitewnego spotkania jest Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Dr Grzegorz Senatorski z diecezjalnego Sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę wyjaśnia, że organizatorzy tej inicjatywy chcą zachowania święta niepodległości, jako bardzo istotnego dnia dla polskiej tożsamości.

– Inicjatywa ta ma na celu niejako obronę tego dnia świątecznego. To dzień bardzo ważny w historii Polski i niezwykle istotne jest żeby go utrzymać. Są tendencje żeby kojarzyć odzyskanie niepodległości z innymi datami. Są tendencje, żeby to święto przerodziło się w jakąś bijatykę, piknik, żeby tylko nie pamiętać o czynach naszych dziadów i pradziadów. W zawiązku z tym, że jest to tak ważna dla historii Polski data, chcemy, żeby pozostała ona datą katolicką, datą, kiedy modlimy się za ojczyznę, ze jej ustrój, za jej prawa i prawodawców – mówi dr Grzegorz Senatorski.
 
Żywy Różaniec wokół Sejmu 

s

RIRM

drukuj