B. Mazurek o wyborach samorządowych: To kolejne zwycięstwo PiS

Wygląda na to, że zwiększymy stan posiadania w sejmikach; to kolejne zwycięstwo PiS – powiedziała rzecznik partii Beata Mazurek. Polityk była dziś pytana w Sejmie przez dziennikarzy o sondażowe wyniki wyborów samorządowych.

Według sondażu Ipsos, w sejmikach wojewódzkich PiS uzyskało 33 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska -13,6 proc., PSL – 6,5 proc, Kukiz’15 – 5,9 proc., a pozostali bezpartyjni samorządowcy 5,8 proc.

Zdaniem rzecznik PiS Beaty Mazurek, wynik, jaki uzyskało ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego, jest wynikiem bardzo dobrym.

Uważam, że nasz wynik jest bardzo dobry. Jest to kolejne zwycięstwo PiS. Nie czarujmy rzeczywistości, że jest inaczej. Wygląda na to, że zwiększymy swój stan posiadania, jeśli chodzi o sejmiki wojewódzkie. Mówiliśmy o tym wielokrotnie. Państwo doskonale o tym wiecie, że zależało nam na tym, by poprawić wyniki w sejmiku wojewódzkim. Mam nadzieję, że tak się stanie. Poczekajmy na oficjalne wyniki. Nasz wynik jest dużo większy i jest wzrostowy w stosunku do poprzedniego. Przypomnę, że zarówno PSL-owi i PO te wyniki spadły w stosunku do poprzednich wyborów – powiedziała Beata Mazurek.

Jeśli mowa o sejmikach wojewódzkich, do tej pory znany jest na razie rozkład mandatów w województwach: podlaskim i opolskim. W tym pierwszym, po uzyskaniu 16 mandatów PiS ma szansę na samodzielne rządy. W drugim partia rządząca zyskała 10 mandatów, KO – 13, Mniejszość Niemiecka – 5, a PSL – 2.

Ostateczne wyniki wyborów samorządowych poznamy najpóźniej w czwartek.

RIRM

drukuj