Kolejny protest w obronie TV Trwam

W poniedziałek, 27 października, o godzinie 15.00 przed siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbędzie się kolejny protest w obronie TV Trwam. Chodzi o karę 50 tys. zł., jaką na naszą stację nałożyła Krajowa Rada. Kara dotyczy relacji z Marszu Niepodległości sprzed roku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, nakładając karę na stację, stwierdziła, że TV Trwam rzekomo dopuściła się aprobaty zachowań sprzecznych z prawem, w komentarzu dotyczącym podpalenia „Tęczy” na Placu Zbawiciela. Organowi nie spodobał się komentarz o. Piotra Dettlaffa CSsR oraz dr. Krzysztofa Kawęckiego na temat podpalenia tęczy – symbolu środowisk homoseksualnych. Decyzja KRRiT oburzyła wiele środowisk, dlatego 11 października, pod siedzibą Krajowej Rady został zorganizowany pierwszy protest.

Dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej, stwierdził, że KRRiT nie realizuje należycie swoich obowiązków.

– Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie realizuje wolności słowa; nie wyraża prawa do informacji – wolnej informacji. KRRiT nie służy interesowi publicznemu – komentował dr Krzysztof Kawęcki.

Szef partii Marek Jurek przypomina, że z utrudnieniami i niesprawiedliwością toruńska rozgłośnia spotyka się od samego początku.

– Blisko 20 lat temu wchodziłem do tego gmachu jako przewodniczący KRRiT. Ja pamiętam, z jakim wysiłkiem trzeba było dosłownie „wyrywać” każdą częstotliwość dla Radia Maryja. Wyrywać, mimo że w koncesji Radio Maryja miało prawo rozgłośni ogólnopolskiej. Miało dostać w ciągu paru miesięcy zasięg całego kraju, a trzeba było osobno walczyć o częstotliwość w Warszawie, osobno o sieć na Górnym Śląsku, a potem osobno o każde najmniejsze miasto i tak trwało to całe siedem lat – przypomniał prezes Prawicy Rzeczpospolitej, były przewodniczący KRRiT.

Decyzja KRRiT budzi ogromne zdziwienie w kontekście aprobaty na promocje dewiacji w TVP. Telewizja Polska zapowiedziała bezpłatną emisję spotu promującego związki homoseksualne. Takie działania są pogwałceniem polskiego prawa i zaprzeczają misji telewizji publicznej – podkreśla Prawica Rzeczpospolitej.

Podczas poniedziałkowej manifestacji swoją obecność zapowiedziały liczne środowiska katolickie i patriotyczne. Fundacja Lux Veritatis złożyła odwołanie od decyzji KRRiT.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj