(fot.PAP)

Cztery miejsca na multipleksie do podziału

KRRiT prawdopodobnie ogłosi dziś konkurs na zagospodarowanie czterech kolejnych miejsc na pierwszym multipleksie cyfrowym.

Podczas konsultacji społecznych, a także w wyniku akcji zbierania podpisów i wielotysięcznych marszów, jakie przeszły w Polsce i poza jej granicami – miliony Polaków domaga się przyznania miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam.

Tymczasem według nieoficjalnych informacji już teraz trwają rozmowy, aby w kolejnym konkursie na miejsce na cyfrowym multipleksie zamiast TV Trwam miejsce to otrzymała inna stacja o charakterze społeczno-religijnym. Jednak stacji tej jeszcze nie ma. Jej powstanie jest dopiero w planach.

Całemu przedsięwzięciu sprzyja KRRiT, która poinformowała że podmiot ubiegający się w kolejnym konkursie na nadawanie cyfrowe naziemne wcale nie musi nadawać swojego programu ani też posiadać jakiekolwiek dorobku i zaplecza medialnego.

KRRiT działa wbrew woli społeczeństwa – powiedział poseł Maciej Małecki.
– Działalność KRRiT – można odnieść takie wrażenie – to próba szukania, albo stworzenia nowej stacji, której można by było dać nazwę społecznej. Działalność ta idzie zupełnie wbrew konsultacjom społecznym, w których Polacy wypowiedzieli się jasno – chcemy oglądać TV Trwam. To jest telewizja o charakterze społecznym i chcemy mieć sygnał TV Trwam w naszych domach – stwierdził poseł Maciej Małecki.

Obecnie w Polsce obserwujemy szereg działań, które wyraźnie pokazują, że katolicy w Polsce są dyskryminowani – dodaje poseł Maciej Małecki. Jednym z przejawów tej dyskryminacji jest wykluczanie Telewizji Trwam:

– Obserwujemy pewien serial działań bardzo nieprzyjaznych TV Trwam. Najpierw było promowanie firm typu LemonRekords, Eska TV. Kiedy to wychodzi na jaw i okazuje się, że jednak trzeba liczyć się z głosem ludzi, którzy chcą oglądać TV Trwam, chcą oglądać telewizję katolicka. Odnoszę wrażenie, że to jest próba stworzenia miejsca dla jakiejś nowej stacji. Boję się by to nie było po to, aby Dworak i spółka mieli argument, iż nie dadzą miejsca na multipleksie TV Trwam. Te działania musimy obserwować, musimy być bardzo czujni i reagować – dodał poseł Maciej Małecki.

Wypowiedź posła Macieja Małeckiego:

Audio MP3
Pobierz
drukuj