Polacy walczą o wolność słowa w Polsce

Nie ustają marsze w obronie TV Trwam i wolności słowa w Polsce. Wolnych mediów w tym TV Trwam będą dziś bronić mieszkańcy Świnoujścia. Marsz wyruszy o godz. 17.00 z Kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza do Kościoła bł. Michała Kozala gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się poniedziałkowe spotkanie Rodziny Radia Maryja.

„Idziemy bronić wolności, mamy prawo wyboru treści, które oglądamy” – mówi Weronika Kowalczyk, współorganizator.

Jeżeli jest demokracja, to dlaczego zabraniają, nie chcą dać ludziom wyboru? Trzeba bronić wartości, bronić korzeni. To co się teraz dzieje to dotyczy Europy, Unii Europejskiej, całej Polski. Musimy bronić tego co jest najważniejsze, a potem będzie wszystko dane. Trzeba zrobić porządek tak jak potrzeba – mówiła Weronika Kowalczyk.

Wczoraj wolnych mediów bronili mieszkańcy Gdańska. Marsz rozpoczął się Eucharystią w Bazylice Św. Brygidy. Następnie zebrani przeszli w marszu pod pomnik Jana III Sobieskiego protestując w obronie rodziny, małżeństwa i wartości katolickich oraz przeciwko homodyktaturze i dyskryminacji Telewizji Trwam.

„Nie może być tak że Polacy są lekceważeni przez obecne władze” – mówił podczas manifestacji poseł Andrzej Jaworski.

– Przyszliśmy powiedzieć „nie” dyktatorowi, który jednoosobowo, ale z pełnym poparciem politycznym doprowadził do tego, że TV Trwam nie ma na multipleksie cyfrowym. Mówimy „Nie” Janowi Dworakowi, nawet jeżeli ma poparcie prezydenta i premiera. Nie może być tak, że Polacy są lekceważeni, że miliony podpisów, setki marszów w całej Polsce, stanowiska Rad Miast i Rad Powiatów zostały zlekceważone – apelował poseł Andrzej Jaworski.

Polacy zapowiadają już kolejne manifestacje, które odbędą się 11 maja w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie. Na 19 maja manifestację w obronie katolickiej stacji zaplanowano w Warszawie.

Z manifestującymi w stolicy będą łączyć się Polacy mieszkający we Francji. 19 maja francuska polonia łącząc się z Narodem organizuje manifestacje w obronie TV TRWAM.

Trwa również akcja zbierania podpisów przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Do tej pory w siedzibie RM w Toruniu podliczono 2 mln 480 tys. 980 kopii podpisów.

RIRM

drukuj