Marsz w obronie TV Trwam w Żarach

Dziś odbędzie się kolejny marsz w obronie Telewizji Trwam i wolnych mediów. Tym razem przejdzie on ulicami Żar.

Marsz rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 14:00 w kościele św. Józefa. Zakończy się odczytaniem petycji przed ratuszem miasta .

– Przed ratuszem będzie odczytana petycja w obronie TV Trwam. Odbędzie się także zbiórka podpisów, które zostaną przesłane do KRRiT. Oczywiście podpisy będziemy zbierać nadal. One są naszym świadectwem – powiedział pos. Jerzy Materna.  

Kazimierz Drozd, przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w powiecie powiedział, że dzisiejszy marsz jest wyrazem sprzeciwu wobec działań rządu.

–  Rząd nie prowadzi dialogu ze społeczeństwem. Nie realizuje tego o co walczyła Solidarność, o co walczyli Polacy. Skutkiem braku dialogu jest niedopuszczenie niezależnej telewizji do głosu. Rząd nie wysłuchuje się w głos ludzi wiary –powiedział Kazimierz Drozd.

Kazimierz Drozd powiedział również, że Telewizja Trwam nie dostała miejsca na cyfrowym multipleksie bo mówi prawdę, a to przeszkadza w manipulowaniu. Pos. Jerzy Materna dodał, że takie działanie jest dyskryminacją katolików.

My katolicy często czujemy się obywatelami drugiej kategorii. W naszej Ojczyźnie niezrozumiałymi decyzjami rozbija się naszą rodzinę i utrudnia kontakt z naszą kochaną rozgłośnią. Ta ustawa o poniesieniu opłat na koncesję to kuriozum  – powiedział pos. Jerzy Materna.

Marszowi będą towarzyszyć hasła takie jak: „Nie oddamy Wam telewizji Trwam”. Całą uroczystość umili występ Kapeli znad Baryczy.

Do tej pory policzono 2 mln 390 tys. 365 kopii podpisów w obronie TV Trwam.

RIRM  

drukuj