fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Telewizja Trwam i Radio Maryja potrzebują dzisiaj naszej pomocy

Pamiętajmy o tych, którzy dzisiaj mają najtrudniejszą sytuację. Pamiętajmy o tych dziełach, które razem tworzyliśmy, które funkcjonują tylko i wyłącznie dzięki naszej dobroczynności, hojności – przede wszystkim TV Trwam i Radio Maryja, ale także wszystkie inne media katolickie, które potrzebują dzisiaj naszej pomocy – apelował Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, w rozmowie z TV Trwam.

Ze względu na rozwijającą się pandemię koronawirusa media katolickie znalazły się w bardzo trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia finansowego.

– Bardzo ważna jest nasza międzyludzka, polska solidarność; bardzo ważne jest, abyśmy sobie wzajemnie pomagali, abyśmy przypomnieli sobie momenty, kiedy w trudnych sytuacjach zawsze byliśmy razem. Dlatego pamiętajmy o tych, którzy dzisiaj mają najtrudniejszą sytuację. Pamiętajmy o swoich sąsiadach, o osobach, którym musimy pomagać, ale pamiętajmy także o tych dziełach, które razem tworzyliśmy, które funkcjonują tylko i wyłącznie dzięki naszej dobroczynności, hojności – do tych mediów zalicza się przede wszystkim Telewizja Trwam i Radio Maryja, ale także wszystkie inne media katolickie, które potrzebują dzisiaj naszej pomocy – wskazał Andrzej Jaworski.

Przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II zaapelował o wpłaty na poczet Radia Maryja i Telewizji Trwam.

– Musimy wrócić do akcji, która przez wiele lat nam towarzyszyła, kiedy walczyliśmy o częstotliwości dla Radia Maryja, kiedy walczyliśmy o to, żeby Telewizja Trwam mogła znaleźć się na multipleksie – musimy przypomnieć sobie naszą wielką akcję „SOS” dla Telewizji Trwam, dla Radia Maryja i dzisiaj także pomagać, aby Rodzina Radia Maryja nie straciła naszej ukochanej rozgłośni. Dlatego ważne jest, abyśmy pamiętali o tych wpłatach zwłaszcza dzisiaj, kiedy mamy już końcówkę Wielkiego Postu, kiedy pamiętamy o modlitwie, pokucie, więc pamiętajmy także o jałmużnie – mówił Andrzej Jaworski.

– Zachęcamy także wszystkich tych, którym to radio pomogło, którym pomogła Telewizja Trwam przez dziesiątki konferencji gospodarczych, by pamiętały o pomocy także firmy. Wszyscy są dzisiaj w trudnej sytuacji. Wiemy, że ten kryzys zaczyna doskwierać zarówno pracownikom, jak i pracodawcom, natomiast musimy pamiętać, że tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będziemy potrafili się dzielić, czasami tym ostatnim groszem, jesteśmy w stanie realizować to, co jest niezwykle istotne, aby polski głos w naszych domach cały czas mógł brzmieć, abyśmy stawili opór ideologii, która dzisiaj zewsząd nas otacza, a na którą są łożone olbrzymie pieniądze z Zachodu – dodał.

radiomaryja.pl

drukuj