Apel o odrzucenie sprawozdania KRRiT

Kilkanaście tysięcy osób poparło już apel o odrzucenie sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2014 r., kierowany do prezydenta oraz marszałków Sejmu i Senatu. Powodem jest nierzetelność Rady w rozpatrywaniu skarg obywateli za działalność TVP.

KRRiT zignorowała wcześniej zarzuty ze skarg na emisję w TVP spotu „Najbliżsi obcy” promującego związki homoseksualne. W apelu podkreślono, że TVP nie tylko lekceważyła konstytucyjną ochronę małżeństwa i rodziny, ale również sprzeniewierzyła się swojej misji.

Emisja spotu przeczyła zasadzie bezstronności mediów publicznych i odpowiedzialności za słowo. Zignorowanie tej sprawy przez KRRiT rodzi pytanie o rzetelność i obiektywizm realizacji ustawowych oraz konstytucyjnych zobowiązań Rady – mówi Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGo.

– Zachęcam, by podpisać się pod petycją i tym samym wysłać wiadomość do Sejmu, Senatu. Wysłać wiadomość także do prezydenta, z prośbą o to, aby to sprawozdanie zostało odrzucone, a skład KRRiT zmieniony. Podpisując petycję podpisujemy się pod bardzo dobrze przygotowaną, rzetelną analizą prawną, toteż tym bardziej zachęcam do tego, aby całymi rodzinami włączać się w tę akcję. Nie możemy być bierni w sytuacji, kiedy media publiczne pokazują spoty propagandowe, szkodliwe, które negują wartość rodziny – spoty, które zwyczajnie wprowadzają w błąd – coś takiego nie powinno mieć miejsca – ocenia Magdalena Korzekwa.

KRRiT nie wyciągnęła żadnych konsekwencji wobec TVP, pomimo skarg obywateli oraz formalnej skargi na działanie TVP złożonej przez Instytut Ordo Iuris. Apel do władz o odrzucenie sprawozdania Krajowej Rady można podpisać na stronie www.citizengo.org.pl

RIRM

drukuj