PiS solidaryzuje się z protestującymi związkowcami

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości bojkotują dzisiejsze głosowania w Sejmie, m.in. to nad poprawkami do projektu nowelizacji budżetu na 2013 rok. O godz. 9:00 złożyli kwiaty pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 13:00 będą przed kancelarią premiera.  

To gest solidarności z protestującymi związkowcami – mówi wiceprezes PiS-u, poseł Beata Szydło. Dodała, że brak dialogu ze strony rządu w stosunku do związkowców obserwujemy również w Sejmie.

– Uważamy, że w tej chwili protest przeciwko traktowaniu polskich pracowników, przez podnoszenie wieku emerytalnego, przez wprowadzenie elastycznego czasu pracy, to jest traktowanie ludzi jak niewolników. Ze strony rządu nie ma żadnego dialogu, nie ma chęci porozumienia. My to obserwujemy również w sejmie, gdzie wygrywa buta i arogancja, a związkowcy obserwują to choćby na posiedzeniach komisji trójstronnej. Dlatego chcemy się solidaryzować – powiedziała pos. Beata Szydło.

W czasie, gdy w Sejmie będą trwały głosowania, posłowie PiSu wezmą udział w wyjazdowym posiedzeniu klubu. Wcześniej, prezes Jarosław Kaczyński oraz parlamentarzyści złożą kwiaty przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie.

– Chcemy oddać hołd temu człowiekowi, który dla świata pracy do dzisiaj jest symbolem. Na tym wyjazdowym posiedzeniu będziemy podejmowali uchwały, mówiące o tym, jak w Polsce powinna wyglądać praca – dodała pos. Beata Szydło.  

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl