fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

R. Terlecki: Ujawnione nagrania pokazują, że prezes PiS bezwzględnie przestrzega prawa

Ujawnione przez „Gazetę Wyborczą” nagrania pokazały przede wszystkim, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński jest absolutnie człowiekiem uczciwym, który bezwzględnie przestrzega prawa – podkreślił we wtorek szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Na konferencji prasowej w Sejmie Ryszard Terlecki powiedział, że PiS jest trochę zaskoczone, że „<<Gazeta Wyborcza>> publikuje laurkę lidera partii, prezesa Jarosław Kaczyńskiego”.

„Nie wiemy, czy to oznacza, że zmienia się linia polityczna gazety. Z tego tekstu wyłania się obraz polityka niezwykle kompetentnego w zakresie ekonomii i prawa. Prawa, to nie jest zaskoczeniem, bo wszyscy wiemy, że prezes ma doktorat z prawa, ale tu też wykazuje świetną orientację w sprawach ekonomicznych, co też nie jest zaskoczeniem, bo był przecież premierem rządu” – mówił polityk.

Jak podkreślił, najważniejsze jest jednak to, że nagrania pokazały, iż prezes PiS „jest człowiekiem, który bezwzględnie przestrzega prawa i nie chce się zgodzić na żadne rozmowy czy umowy omijające dokumenty finansowe, które powinny zostać przedstawione, żeby roszczenia kontrahenta zostały wykonane”.

Z kolei rzecznik PiS Beata Mazurek oceniła na konferencji prasowej, że artykuł w „Gazecie Wyborczej” to „kolejny element wojny, jakie to środowisko prowadzi z obozem PiS i z prezesem Jarosławem Kaczyńskim nie zważając na fakty”.

Według niej „ujawnione rozmowy pokazują jedno, że prezes Jarosław Kaczyński jest absolutnie człowiekiem uczciwym, że jest gotowy pokryć zobowiązania finansowe, ale tylko w momencie, gdy będą do tego odpowiednie dokumenty i będzie ku temu podstawa prawna”.

PAP/RIRM

drukuj